23 listopada 2013

Co powinien zawierać blog aby wszyscy chętnie go czytali?

Cześć wszystkim. Tak, tak, wiem że zaniedbałam bloga. Najchętniej dodawałabym posty codziennie, jednak czas na to mi nie pozwala. Wracam dość późno ze szkoły, potem lekcje, nauka, dodatkowe zajęcia i robi się już późny wieczór. No ale dzisiaj z racji tego że miałam trochę wolnego czasu, postanowiłam napisać wam post. Wiem, że notki o takim temacie dodawało już wiele osób, no ale nie zaszkodzi być kolejną osobą, która skorzysta z tego pomysłu :)

1.  Ładny, przejrzysty design
Myślę, że teraz każdy zwraca uwagę. Po prostu kiedy wejdziemy na jakiegoś bloga, design zrobiony jest na "odwal" to od razu zniechęcamy się i najczęściej wychodzimy z tego bloga. Wygląd nie musi być jakiś świetny, po prostu najważniejsze żeby był przejrzysty. Ja nie przepadam za tym, kiedy blog jest w takiej ciemnej kolorystyce.  Wygląd powinien mieć w sobie też coś przyciągającego.

2. Dobra jakoś zdjęć
Nie każdy ma lustrzankę, ale ładne zdjęcia da się zrobić także zwykłym aparatem. Zdjęcia nie powinny być kamerkowe, bo wtedy są złej jakości.

3. Ciekawe posty
Na blogu powinny pojawiać się nie tylko posty o swojej codzienności, ale też posty tematyczne. Nie wszyscy lubią codziennie czytać, np " wstałam, wróciłam ze szkoły i poszłam z koleżankami.."

4. Ograniczanie emotikon. 
Kiedy wchodzę na jakiegoś bloga i widzę, że na nim aż roi się od "buziek" to po prostu nie mam nawet ochoty na czytanie treści postu. Oczywiście, można wykorzystać jedną emotikonę, no ale nie powinno przesadzać się z ilością.

5. Bycie sobą
Nie warto udawać kogoś innego na blogu. Czytelnicy powinni lubić cie jako osobę, jaką naprawdę jesteś.


Mam nadzieję, że post wam się spodobał. Zapraszam także do wzięcia udziału w tym konkursie, myślę że warto. Prosiłabym także, abyście pod tym postem zadawali mi jakieś pytania, wybiorę najciekawsze i postaram się nagrać vloga "Pytania & odpowiedzi".




ASK | TWITTER | FACEBOOK | TUMBLR

18 listopada 2013

Konkurs

Hej kochani, dzisiaj przychodzę do was z konkursem zorganizowanym z Adą, w którym możecie wygrać post promujący.
 
Jedyne, co musicie zrobić, to: 
♥ być publicznym obserwatorem mojego bloga
♥ być publicznym obserwatorem bloga Ady- klik
♥ polubić mój fan page- klik
♥ polubić fan page Ady- klik
♥ umieścić podlinkowany banner na swojego bloga
♥ napisać w komentarzu pod jaką nazwą obserwuje się bloga, imię i nazwisko pod jakim polubiło się fan page, swój adres e-mail oraz adres bloga na którym umieszczony jest poniższy banner
♥ komentarze ze głoszeniem umieszczacie tylko na blogu moim lub Ady


Konkurs trwa do 30 listopada!


9 listopada 2013

New in from Sheinside

 Heeej! Dobrze że mamy długi weekend, będzie można troche odpocząć, ale pogoda nie dopisuje więc nie będzie można wyjść nawet na dwór. Niestety za oknem widać już jesień i to, że lada miesiąc czeka nas zima. Jeszcze tydzień temu była taka piękna pogoda a teraz? Tylko deszcz, brak słońca i zimno. Nie lubie jesieni, zdecydowanie bardziej wolę lato lub wiosnę. Od samego początku roku szkolnego mamy codziennie jakieś sprawdziany i kartkówki, nauczyciele nie dają nam od tego odpocząć. Wracając ze szkoły już się robi ciemno, jeszcze lekcje, nauka i nawet nie ma jak zrobić ładnych zdjęć, bo jest złe światło. W następnym tygodniu chciałabym przygotować dla was post tematyczny, macie może jakieś pomysły? Podawajcie je w komentarzach.
Niedawno przyszła mi też kurtka z Sheinside. Jest bardzo ciepła i idealna na jesień, bo  w zimie chyba byłoby mi w niej zimno. Ale jest naprawdę ładna, jestem z niej zadowolona.




kurtka- TUTAJ